Trudno wyobrazić sobie biuro bez odpowiedniego fotela biurowego. To na fotelu siedzimy, korzystając z biurka i pracując przy komputerze. Spędzamy na nim mnóstwo czasu dlatego tak ważne jest, aby postawić na fotel wysokiej jakości. Bez wątpienia na fotelu biurowym nigdy nie należy oszczędzać. Jakie są rodzaje foteli biurowych? Co proponują nam producenci? Zobaczmy.

Fotele konferencyjne

Jeśli chodzi o fotele biurowe, to fotele konferencyjne znajdą się w każdym biurze, w którym nie tylko pracuje się przy biurku, ale również organizuje spotkania, szkolenia i konferencje. Takie fotele charakteryzują się wysokim oparciem i wygodnym siedziskiem. Ich cechą charakterystyczną jest jednak to, że użytkownik nie ma możliwość regulowania wysokości krzesła ani kąta nachylenia oparcia. W efekcie trudno byłoby na takim krześle wytrzymać kilka godzin pracy przy komputerze. Plusem foteli konferencyjnych jest niezwykle elegancki wygląd.

Fotele ergonomiczne

Jeśli chodzi o fotele biurowe, to fotele ergonomiczne są bez wątpienia najlepszym wyborem. Każdy fotel ergonomiczny został wykonany tak, aby zapewnić osobie korzystającej z niego wygodę i komfort, a jednocześnie odpowiednie oparcie dla pleców. Takie fotele skutecznie chronią przed bólami pleców, zapobiegają także rozwojowi wad postawy. Bez wątpienia nie warto oszczędzać na ich zakupie. Pracownik, którego nic nie boli nie korzysta ze zwolnień lekarskich. Jest również dużo bardziej wydajny, co oczywiście przekłada się na zysk, jaki notuje firma. Fotele ergonomiczne to mnóstwo modeli różniących się między sobą ceną. Tym samym każdy właściciel firmy znajdzie dla swoich pracowników takie fotele ergonomiczne, które wpiszą się nie tylko w stylistykę biura, ale również możliwości finansowe firmy.

Fotele plastikowe

Wśród foteli biurowych jakiś czas temu pojawiły się fotele plastikowe. Są one chętnie wybierane przede wszystkim z uwagi na ich lekkość i nowoczesny wygląd. Niestety, w przypadku długiej pracy przy komputerze nie są najlepszym wyborem. Takie fotele nie mają możliwości regulacji. Nie ma więc szansy na to, aby pracownik dopasował fotel do własnego ciała. Może więc okazać się, że fotel jest na przykład za niski bądź za wysoki dla pracownika, a kąt nachylenia oparcia ustalony jest tak, że prowadzi do dotkliwych dolegliwości bólowych.

Fotele składane

Praktycznie w każdym biurze znajdują się fotele składane. Nie są one raczej traktowane jako krzesła do pracy przy biurku, ale idealnie sprawdzają się jako awaryjne rozwiązanie wówczas, gdy w biurze pojawiają się goście, którzy również muszą na czymś usiąść. Kiedy nie są używane, można je bez trudu schować. Nie zajmują więc niepotrzebnie miejsca, co w wielu biurach jest bardzo cenioną cechą. Fotele biurowe muszą znaleźć się w każdym biurze. Każdy pracodawca powinien pamiętać, że odpowiednio dobrany fotel przełoży się na większą efektywność pracownika. Dlatego osobom pracującym przy biurku warto zapewnić fotel ergonomiczny, z którego korzystanie nie będzie wiązało się z żadnymi problemami z kręgosłupem.