Równowaga między pracą a życiem prywatnym - termin, który wszyscy słyszeliśmy, wszyscy jesteśmy świadomi jego znaczenia, ale jak wielu z nas rzeczywiście osiąga go z powodzeniem i bez poczucia winy? W dzisiejszym nadmiernie wymagającym, napędzanym przez media społecznościowe, 24-godzinnym świecie prawdopodobnie bardzo niewielu z nas. Po ciekawym wydarzeniu, w którym uczestniczyłem w zeszłym tygodniu, chciałem przyjrzeć się temu tematowi nieco bardziej szczegółowo i podzielić się kilkoma naprawdę ciekawymi punktami, których się nauczyłem - punktami, które, mam nadzieję, będą interesujące i przydatne również dla Was, jako czytelników.

Wydarzenie to zostało zorganizowane przez Globalną Agencję Marketingu i Technologii DigitasLBi w ich biurze na Brick Lane we współpracy z Bupa UK. Zaproszono nas do wysłuchania rozmów Amandy Walderman z organizacji Mindapples, Julie Falconer, która prowadzi niezwykle udany blog, A Lady In London i wreszcie Stuarta Haydocka, specjalisty ds. zarządzania ryzykiem zdrowotnym z Bupa.Wgląd i przedstawione pomysły były prowokujące do myślenia i zdecydowanie warte rozważenia w znacznie większym stopniu. W rzeczywistości spędziłem większą część tego tygodnia, jak dotąd, zastanawiając się i próbując zastosować w praktyce niektóre z oferowanych nam wskazówek i sztuczek.

Pierwsza rozmowa Amandy w Mindapples bardziej szczegółowo rozbiła kontekst naszego umysłu i co ważniejsze, przyjrzała się temu, jak myślimy o naszym własnym zdrowiu psychicznym. Amanda zaczęła od tego, że poprosiła nas o wykrzyknięcie tego, co od razu przyszło jej do głowy, gdy powiedziała słowa "Zdrowie psychiczne". Teraz, co nie dziwi mnie, większość natychmiastowych reakcji była negatywna - depresja, choroba, ciemność, nieszczęście itp. Jednak na odwrotnej stronie, gdy poproszono ją o zrobienie tego samego dla określenia "Zdrowie fizyczne", ludzie krzyczeli o wiele więcej pozytywnych odpowiedzi - sprawność fizyczna, utrzymanie zdrowia, dobre samopoczucie, ćwiczenia fizyczne. Jak zauważyła Amanda - dlaczego miałoby tak być? Dlaczego zdrowie psychiczne musi wskazywać na coś negatywnego i dlaczego nie powinniśmy myśleć o naszym zdrowiu psychicznym i rzeczywiście o dbaniu o nasze umysły z taką samą pozytywną i pielęgnującą troską jak o nasze dobre samopoczucie fizyczne? Jest to temat bliski mojemu sercu - byłem więc zaintrygowany! Tak samo ona zapytała nas - czy jesteście proszeni o wskazanie wam, sobie, na co wskazujecie? Większość ludzi wskazywała na swoje ciało gdzieś w pobliżu swojego centrum, w okolicy klatki piersiowej/serca. Rzadko ktoś wskazuje na swoją głowę, swój umysł - jednak umysł jest tak samo duży i ważny w tym, co składa się na ciebie, jak wszystko inne w twoim ciele. Jego zdrowie i dobre samopoczucie jest równie, jeżeli nie czasami, o wiele ważniejsze.

Przyjrzeliśmy się umysłowi bardziej szczegółowo i jego ewolucji, pierwotnym, emocjonalnym i racjonalnym stronom naszego mózgu oraz temu, jak wszystkie te obszary wpływają na nasze codzienne życie i decyzje. Pomogło nam to bardziej szczegółowo zobaczyć, jak pracujemy i dlaczego dbanie o tę część nas jest tak ważne. Zostaliśmy również zaproszeni do wzięcia udziału w wypełnianiu własnego jabłka dla Mindapples! Aby wymienić nasze pięć dni dla naszych własnych umysłów - pięć rzeczy, które nas uszczęśliwiają. Rzeczy, które możemy zrobić w ciągu dnia, aby dostosować się i dbać o nasze szczęście i dobrobyt. Czy to wypicie kieliszka wina, czytanie książki, spacer z psem, czy jak sądzę sama Amanda - zjedzenie paczki tandetnych czarodziejów! Wszystko, co podnosi na duchu i daje czas umysłowi na oddychanie. Tak wiele słyszymy z rządowych inicjatyw i reklam o tym, że pięć dni dla naszego ciała, zdrowe jedzenie, ćwiczenia fizyczne - jest tak wiele popędów zdrowotnych i pozytywnych pomysłów na fizyczne, a jednak, jeśli chodzi o umysł, jest jeszcze bardzo mało pozytywnych inspiracji.

Następnie Julie weszła na scenę, aby porozmawiać z nami o życiu jako profesjonalny bloger i o tym, jak trudno jest osiągnąć godną równowagę między życiem zawodowym a prywatnym, gdy jest się własną marką - ponieważ w tym scenariuszu, zwłaszcza w dobie cyfrowej i w dobie mediów społecznościowych, praca nigdy się nie kończy.Dla nas, blogerów w tej sali, było to szczególnie pomocne, choć równie istotne dla wszystkich osób podejmujących różne kariery zawodowe. Jako bloger jest oczywiście bardzo ważne, aby codziennie i regularnie aktualizować swoje kanały mediów społecznościowych, konsekwentnie się angażować, aby utrzymać ekscytującą i aż do minuty obecność w sieci, która jest istotna dla Ciebie i Twojej marki. Jest to bardzo ważne - ale jest to również bardzo męczące, czasochłonne i wymagające, które mogą szybko stać się negatywne, jeśli nie dać sobie czasu, aby wyłączyć i powiedzieć nie teraz i wtedy. Jak Julie to powiedzieć - świat nie skończy się, jeśli co jakiś czas po prostu usiąść i cieszyć się posiłek z przyjaciółmi, zamiast robić zdjęcia, robić notatki i wysyłać swój najnowszy post do Instagram! Julie podzieliła się z nami sztuczkami, jak osiągnąć równowagę i zadbać o siebie bez szkody dla firmy i marki - i co najważniejsze, powiedziała nam, że kiedy Twoja kariera przejmuje tak wiele z Twojego własnego życia, musisz: "Kochaj to, co robisz lub zostaw to". Proste rzeczy, takie jak uczenie się, kiedy powiedzieć "nie" i poświęcanie czasu dla siebie, aby się odstresować i wyłączyć. Bardzo interesującą kwestią, która wynikła z dyskusji na temat powiedzenia "nie", jest to, że nie zawsze trzeba podawać powód. Poznaj siebie i zaufaj swojemu osądowi - powiedzenie "nie" nie zawsze powinno wymagać uzasadnienia, czasami tak właśnie jest - weź to lub zostaw! Jeszcze kilka sztuczek, by powiedzieć "nie", to poprzedni post, który napisałem na ten temat.

Kiedy Stuart z Bupy wyszedł na scenę, dał nam kilka naprawdę przydatnych wskazówek, dlaczego dobra równowaga jest korzystna nie tylko dla jednostki, ale i dla pracodawcy. Pokazał również, dlaczego pracodawcy muszą wziąć to pod uwagę i być tymi, którzy robią swój udział w przekazywaniu tego etosu swoim pracownikom poprzez tworzenie zdrowszych oczekiwań dotyczących pracy.Dłuższe godziny pracy niekoniecznie równają się większej wydajności. Kiedy ludzie są przeciążeni, przepracowani i zbyt zmęczeni, zaczynają podejmować złe decyzje. Przykładem może być obecny kryzys gospodarczy - kryzys wywołany przez ludzi znajdujących się pod tak wielką presją, by robić lepiej, zarabiać więcej pieniędzy, przynosić coraz większe zyski, że ostatecznie podejmowano złe decyzje, łamano nawet prawa, a teraz wszyscy odczuwamy miażdżące skutki tak negatywnej i nadmiernej mantry w życiu zawodowym.Stuart podzielił się kilkoma naprawdę przydatnymi wskazówkami, jak radzić sobie ze stresem, gdy sprawy nabierają nieuchronnie gorączkowego charakteru. Wszyscy stoimy przed problemami i wyzwaniami, które prowadzą do niehamowanego stresu. Jeśli czujesz, że stoisz przed tym problemem w tej chwili, sprawdź tę poradę bardziej szczegółowo tutaj.

W tym wszystkim było to takie fantastyczne wydarzenie, które miało tak wiele do wzięcia na siebie. Nie musisz pracować sam w ziemi. W rzeczywistości w dłuższym, zdrowszym i bardziej produktywnym życiu zawodowym mądrzej byłoby nadać sobie tempo i pracować mądrzej, niż się wypalić. Usiądź wygodnie i ponownie oszacuj, co jest naprawdę ważne. Musisz znaleźć dla siebie czas, musisz dbać o swoje dobre samopoczucie nie tylko fizyczne, ale i psychiczne. Jest to temat, któremu poświęca się coraz więcej uwagi, co jest wielką rzeczą, ale przyjmijmy pozytywy, a nie tylko smutek i negatywy. Możesz przejąć kontrolę nad własnym życiem, nadal być równie produktywnym, ale również znaleźć równowagę, aby utrzymać siebie w dobrym stanie. Dbaj o swój umysł i ciało. DigitasLBi był takim wspaniałym współgospodarzem tego wydarzenia. W rzeczywistości ich własny etos pracy jest bardzo na dobrej równowadze między pracą a życiem prywatnym, nie są zachęcani do spędzania wszystkich godzin, które Bóg wysyła w biurze. Samo biuro jest o wiele bardziej wyjątkowe niż większość miejsc pracy oferujących miejsca do odpoczynku, relaksu i relaksu, a obecnie prowadzą "Lato Miłości", gdzie wszyscy pracownicy wychodzą z pracy o 13:00 w piątkowe popołudnie, aby spędzić to popołudnie robiąc coś dla siebie - co za fantastyczny pomysł! Aby uzyskać więcej informacji i zasobów, sprawdź poniższe linki i dlaczego nie zrobić trochę własnego audytu życia zawodowego i prywatnego. W jaki sposób osiągnąć równowagę między pracą a życiem prywatnym? BupaTake the Mindapples Test