Instalacja odpowiednich oczyszczaczy powietrza w miejscu pracy może stanowić kluczowy element strategii zapobiegania ryzyku COVID-19, pomagając zmniejszyć ryzyko przenoszenia w powietrzu małych cząsteczek śliny, które według naukowców dłużej pozostają w powietrzu.

W naszym bezpłatnym webinarium Clean the Air We Share ambasador czystego powietrza Mike Booth korzysta z porad światowych organizacji zajmujących się zdrowiem, aby omówić oczyszczacze powietrza i rolę, jaką mogą odegrać w bieżącym zarządzaniu COVID-19 w miejscach pracy. Na tym stanowisku przedstawiamy niektóre z jego kluczowych punktów i przyglądamy się AeraMax® Professional - rozwiązaniu w zakresie higieny powietrza, które wybraliśmy dla naszych klientów.

Co mówi nauka o przenoszeniu wirusa w powietrzu?

W liście otwartym opublikowanym 6 lipca ponad 200 naukowców wezwało organizacje zdrowotne do uaktualnienia zaleceń COVID-19 dotyczących zapobiegania przenoszeniu się małych cząstek w powietrzu. Argumentowali oni, że zalecenia dotyczące zapobiegania ryzyku skupiały się w dużej mierze na przenoszeniu się poprzez kontakt fizyczny i wdychanie dużych cząstek (poprzez kaszel i kichanie), zaniedbując jednocześnie ryzyko wdychania przez małe cząstki, które przenoszą się poprzez kaszel, kichanie, mówienie, śpiewanie i oddychanie. Ryzyko wdychania mniejszych cząsteczek polega na tym, że są one na tyle lekkie, że mogą dłużej pozostawać w powietrzu, nawet po oddaleniu się osoby zakażonej.

Według raportu, "Wiele badań wykazało ponad wszelką wątpliwość, że wirusy są uwalniane podczas wydechu, rozmawiania i kaszlu w mikrokropelkach na tyle małych, że pozostają w powietrzu... stwarzając ryzyko narażenia w odległości ponad 1-2m od zakażonego osobnika".

Znaki wskazują na potrzebę odpowiedniego zarządzania powietrzem w pomieszczeniach

Czyszczenie powierzchni, mycie rąk i utrzymywanie bezpiecznej odległości od siebie to skuteczne środki ryzyka, ale nie chronią nas one przed drobnymi cząstkami zanieczyszczonej śliny, które mogłyby zalegać w powietrzu.

Aby poradzić sobie z transmisją w powietrzu, musimy zacząć szukać produktów przeznaczonych do oczyszczania powietrza w pomieszczeniach, znanych jako oczyszczacze powietrza. Jednak nie wszystkie rozwiązania są odpowiednie.

Chartered Institute of Building Services (CIBSE) przedstawia następujące zalecenia dotyczące zarządzania powietrzem w biurach:

Należy unikać cyrkulacji powietrza, która przemieszcza powietrze pomiędzy pomieszczeniami.
Zwiększyć wentylację poprzez rozcieńczanie powietrza - cały czas mieć włączony system.
Ostrzeżenie przed istniejącymi usprawnieniami w zakresie filtracji - można w końcu wyrządzić więcej szkód istniejącym systemom, nie jest szybkim rozwiązaniem prosty montaż nowych części.
Ostrzeżenie przed metodami sterylizacji UV-C - istnieje wiele wyzwań, które należy rozważyć.
Aby przenośny środek czyszczący powietrze był skuteczny, musi posiadać filtr HEPA.
AeraMax® zaznacza wszystkie powyższe pola i nie tylko. Technologia zawiera kilka warstw filtracyjnych z filtrem True HEPA z obróbką antybakteryjną, który wychwytuje 99,97% cząsteczek unoszących się w powietrzu - zaledwie 0,3 mikrona.

Z czystszym powietrzem wewnątrz pomieszczeń przychodzi lepsze zdrowie i wydajność. Aby dowiedzieć się więcej o dostarczanych przez nas oczyszczaczach powietrza oraz o tym, czy jest to właściwe rozwiązanie dla Twojego miejsca pracy, wypełnij nasz krótki formularz zapytania, a my skontaktujemy się z Tobą w celu uzyskania dalszych informacji i wykonania kolejnych kroków.

Szeroki wybór wyposażenia biurowego znajdziesz na https://alibiuro.pl/