Czy wygląd Twojego biura pochodzi z czasów, gdy pracownicy nosili poduszki na ramiona i pagery? Może nadszedł czas, aby uaktualnić te stare, zmęczone meble biurowe i wprowadzić nowe, innowacyjne projekty kabin, ergonomiczne krzesła i biurka do siedzenia, które wprowadzą Twoje biuro w lata 2020. Przyjrzymy się pewnym oznakom, że nadszedł czas, aby wymienić meble biurowe i przejść przez niektóre z rzeczy, które będziesz chciał rozważyć, jeśli nadszedł czas na zmiany.

KIEDY MODERNIZOWAĆ MEBLE BIUROWE

Istnieje wiele powodów, aby wymienić meble biurowe, ale kiedy już przyzwyczaisz się do istniejących mebli, możesz nie zauważyć znaków, że nadszedł czas na coś nowego. Oto pięć wskaźników, które mogą pomóc w ustaleniu, kiedy należy zaktualizować meble biurowe.

1. Zużycie
Jednym z oczywistych powodów, aby unowocześnić meble biurowe jest to, że wykazują one oznaki zużycia lub, w najgorszym przypadku, całkowicie się rozpadają. W niektórych przypadkach meble mogą być używane przez wiele lat i nadszedł czas, aby w końcu wycofać je z użytku. W innych przypadkach, być może wyposażyłeś swoje biuro w tanie meble przeznaczone tylko do krótkotrwałego użytku, a teraz nadszedł czas, aby zainwestować w meble wyższej jakości.

Możesz być w stanie dokręcić śruby na częściach, które się poluzowały lub naprawić inne drobne problemy z meblami, ale w większości przypadków, lepiej jest modernizować. Jeśli przyzwyczaiłeś się do widoku łatek z taśmy klejącej, wiórów lub zadrapań na meblach biurowych, czas wyrzucić zepsute stoły i krzesła i przynieść nowe, wysokiej jakości meble biurowe.


2. Wyglądają na przestarzałe
Innym powodem, dla którego być może nadszedł czas, aby zmodernizować meble biurowe jest to, że twoje biuro wygląda jak ślad z przeszłości. To dobrze, jeśli chcesz, aby Twoje biuro wyglądało w stylu retro, jak nowoczesne w połowie wieku. Ale jeśli Twoje meble wyglądają na zmęczone i przestarzałe, tak jak ich projekt pochodzi sprzed kilkudziesięciu lat, nadszedł czas, aby wejść w obecną erę. Ta rada jest szczególnie istotna, jeśli chcesz, aby Twoja firma wyglądała innowacyjnie i myśląc przyszłościowo.

Kiedy Twoje biuro potrzebuje zaprojektować lifting twarzy, wybierz najlepsze nowoczesne meble biurowe, jakie mają do zaoferowania. Nie zadowalaj się tymi samymi starymi projektami boksów, które niektóre firmy wciąż sprzedają. Opcje dzisiaj, jak Sunline kabiny biurowe, są nie tylko atrakcyjne, ale są również znacznie łatwiejsze do złożenia razem niż tradycyjne kabiny. Eleganckie, nowoczesne meble biurowe będą czuć się jak powiew świeżego powietrza, jeśli jesteś przyzwyczajony do nieporęcznych, przestarzałych urządzeń biurowych.

3. Nie robią dobrego wrażenia
Chcesz, aby każdy, kto po raz pierwszy wejdzie do Twojego biura, zrobił doskonałe pierwsze wrażenie na swojej firmie. Tak jak Twój dom jest prawdopodobnie odzwierciedleniem Twojego stylu i gustów, tak Twoje miejsce pracy powinno odzwierciedlać tożsamość marki Twojej firmy. Idealnie byłoby, gdybyś zrobił wrażenie na klientach, partnerach, nowych pracownikach i każdej innej osobie, która przyjdzie do Twojego biura.

Nawet jeśli masz nowe meble biurowe, nie musi to oznaczać, że zrobią one właściwe wrażenie. Weźmy na przykład przyszłościową firmę technologiczną, której tradycyjne meble biurowe wyglądają bardziej jak te należące do banku. Jeśli goście odwiedzający Twoje biuro zobaczą przestarzałe lub zużyte meble biurowe lub meble, które nie pasują do Twojej branży lub marki, czas wybrać nowe elementy, które pomogą Ci zrobić właściwe wrażenie.

4. Nie pasują do waszego stylu pracy
Jedną z wyraźnych oznak aktualizacji mebli biurowych jest to, że obecne meble przeszkadzają w zwiększeniu wydajności pracy Twojego zespołu, a nie pomagają w osiągnięciu sukcesu. Na przykład, być może Twoja firma dużo robi w ramach współpracy, ale Twoja obecna konfiguracja kabiny jest zbyt zamknięta, co utrudnia pracownikom pozostanie w kontakcie. Być może potrzebujesz mebli zaprojektowanych z myślą o otwartym układzie.

Może być też odwrotnie. Co zrobić, jeśli Twoi pracownicy nie mają takiego poziomu prywatności, jakiego potrzebują, aby się skupić i być produktywnymi? Odpowiedni system kabin może zapewnić pracownikom dokładnie taki poziom ciszy, jaki jest im potrzebny do wykonania pracy bez rozpraszania uwagi. Nadal możesz zapewnić w swoim biurze miejsca do współpracy na spotkania i sesje burzy mózgów.


5. Nie są ergonomiczne
Kiedy myślisz o zawodach, w których ludzie mogą ryzykować swoje zdrowie i bezpieczeństwo w pracy, pierwszą rzeczą, która przychodzi ci do głowy, mogą być pierwsi respondenci i pracownicy fabryk, ale pracownicy biurowi również doświadczają wyjątkowych problemów. Siedzenie przy biurku i godzinna praca przy komputerze mogą prowadzić do problemów zdrowotnych, takich jak bóle pleców, zmęczenie oczu, zespół cieśni nadgarstka i inne. Na szczęście, w ostatnich latach głównym trendem w branży mebli biurowych jest tworzenie ergonomicznie zaprojektowanych stanowisk pracy zapewniających komfort pracownikom.

Częścią tej innowacji jest opracowanie mebli, które można dostosowywać, tak aby każdy nowy pracownik korzystający z krzesła lub biurka mógł je prawidłowo dostosować, co pomoże mu utrzymać doskonałą postawę ciała i uniknąć wszelkich obciążeń. Jeśli pracownicy będą jęczeć za każdym razem, gdy wstaną z biurka, może nadszedł czas, aby wypróbować nowe, bardziej ergonomiczne krzesła, a nawet biurka stojące. Jeśli możesz poprawić stan zdrowia swoich pracowników i uniknąć roszczeń odszkodowawczych pracowników, wyłączając meble, to nie ma sensu.

6. Przenosisz się lub rozwijasz
Innym inteligentnym powodem do rozważenia nowych mebli jest to, że zmiany są już na horyzoncie dla Twojej firmy. Może przeprowadzasz się w nowe miejsce. Czy opłaca się spakować wszystkie stare meble i przenieść je do nowej lokalizacji? Jeśli zmęczyłeś się już swoimi obecnymi meblami, przeprowadzka jest idealnym momentem, aby sprzedać lub oddać swoje dotychczasowe kawałki i uzyskać nowe meble, które kochasz dla swojej nowej przestrzeni biurowej.

Innym ekscytującym scenariuszem jest to, że twoja firma się rozwija. Po dodaniu większej liczby pracowników, będziesz potrzebował większej liczby stanowisk pracy i być może będziesz musiał całkowicie zmienić konfigurację swojej obecnej konfiguracji. Jeśli Twoje istniejące meble są stare, może nawet nie być w stanie znaleźć pasujących elementów do dodania dla nowych pracowników. Dlaczego nie zacząć od nowa, z zupełnie nowymi, koordynującymi kabinami, biurkami i krzesłami?

Szukasz mebli do biura? Sprawdź tutaj: https://alibiuro.pl/meble-biurowe