Znalezienie najlepszego krzesła biurowego, które pomoże zmniejszyć ból dolnej części pleców, jest poszukiwaniem dla wielu pracowników biurowych. Podczas gdy większość firm zajmujących się siedzeniami biurowymi twierdzi, że ma podparcie lędźwiowe, prawie zawsze brakuje im go w tej dziedzinie.

Podczas gdy w Internecie można znaleźć inne listy, prawie wszystkie z nich zostaną zbudowane tak, aby wepchnąć Cię w produkty Amazon. Należy zauważyć, że większość, jeśli nie wszystkie z tych stron, nigdy nie próbowała krzeseł, które promują. Jako ktoś, kto siedział w setkach krzeseł, wiem, że nie ma mowy, abyś kiedykolwiek wiedział, jakie krzesło jest doskonałe lub złe bez siedzenia w każdej pierwszej ręce.

Istnieją krzesła, które oferują lepsze wsparcie dolnej części pleców, a dziś przyjrzymy się bliżej tym, które zapewniły najlepsze wsparcie lędźwiowe. Pokażę Państwu krzesła, które są dostępne w różnych punktach cenowych, tak aby bez względu na budżet, można było zacząć pracować wygodniej.

Ergohuman LE9ERG Krzesło biurowe - 82/100 Rating

Krzesło Ergohuman LE9ERG, najwyżej notowane na naszej liście w kategorii bólu dolnej części pleców, uzyskało 82/100 punktów. Już samo spojrzenie na wygląd dolnego odcinka lędźwiowego w modelu LE9ERG jest imponujące. Naturalnie wystający poza górne oparcie, system podparcia lędźwiowego jest pierwszą częścią oparcia, która ma kontakt z plecami.

Oparcie LE9ERG jest regulowane na wysokość, co pozwala na przesuwanie podparcia lędźwiowego na plecach. Jego konstrukcja pozwala również na automatyczną regulację głębokości w zależności od wagi użytkownika i stopnia wciśnięcia w oparcie. Dodatkowo, istnieje pewna elastyczność w sposobie poruszania się z Tobą podczas skręcania i poruszania się w fotelu.

Jeśli podczas wykonywania zadań masz tendencję do przechylania się do przodu, dolne wsparcie LE9ERG pozostaje z Tobą nawet jeśli oszukujesz do przodu. Ta funkcja jest idealna, jeśli wolisz nie pochylać się do tyłu na krześle, chyba że jesteś w trakcie rozmowy lub przeglądania Internetu.

Ze względu na konstrukcję lędźwi i tapicerki, podparcie jest bardzo specyficzne dla LE9ERG. Nie rozprzestrzenia się on w dolnej części pleców, jak alternatywa dla siatki. Jest to ważne, ponieważ niektórzy użytkownicy mogą nie lubić tego uczucia. Jeśli szukasz nieco mniej wyraźnego podparcia lędźwiowego, ME7ERG Ergohuman lepiej sprawdza się przy zginaniu i rozkładaniu podparcia w dolnej części pleców.

Pochylając się do tyłu w LE9ERG, ruch krzesła podniesie część oparcia lędźwiowego do góry pleców. Przy około 50 perfekcyjnym nachyleniu zauważyłem, że wsparcie stało się mniej wyraźne, ale nadal było dobre. W zależności od pozycji lędźwiowej na początku, może to wymagać opuszczenia go w dół pleców w celu uzyskania właściwego podparcia.

Eurotech Vera Mesh Chair - 81/100 Rating

Drugie w kolejności krzesło, Eurotech Vera, znalazło się na naszym najlepszym ogólnym stanowisku wsparcia pleców. Posiadając najwygodniejsze oparcie w testowanym przez nas krześle, Vera jest również bardzo dobra z dolnym podparciem. Z wynikiem 81 punktów na 100, Vera uzyskała dobry wynik bez oddzielnego systemu podparcia lędźwiowego.

Jedną z rzeczy, które najpierw zauważysz w Verze jest to, jak doskonale wyprostowane oparcie ustawia ciało. Dzięki temu można wygodnie poruszać się w fotelu, a naturalna krzywizna oparcia przesuwa się w kierunku dolnej części pleców. Ze względu na konstrukcję siatki, oparcie jest rozłożone na dolnej połowie pleców.

W pozycji pionowej Vera ma usztywnienie dolnej częsci kręgosłupa, krórą sprawuje podpórka pod plecy. Podczas odchylania się w fotelu, dolne podparcie zaczyna się zmniejszać, a pełne odchylenie zapewnia minimalne dolne podparcie.

Ze względu na wyprostowany charakter oparcia, Vera zapewnia doskonałe podparcie dolnej części pleców przy lekkim pochyleniu do przodu w celu wykonania zadania. Ponieważ naturalna krzywizna oparcia popycha się tylko tak daleko do przodu, należy upewnić się, że tyłek wciągniemy w krzesło, aby uzyskać doskonałe podparcie dolne.

Inteligentne krzesło różnicowe w skali człowieka - 80/100 Oceny

Krzesło Humanscale Diffrient Smart jest naszym trzecim w kolejności krzesłem na dolnej liście wsparcia pleców, z wynikiem 80 na 100. Podobnie jak Vera, krzesło Diffrient nie posiada regulowanego systemu podparcia lędźwiowego, ale ma unikalną konstrukcję oparcia obrotowego. Podczas testów okazało się, że krzesło Smart ma średnie podparcie w pozycji pionowej.

Konstrukcja Diffrient Smart pozwala na ładne i wyprostowane siedzenie w fotelu do zadań. Zapewnia to również dobre, niższe podparcie dla tych zadań. Podobnie jak Vera, będziesz musiał wcisnąć się z powrotem do krzesła, aby doświadczyć najlepszego wsparcia.

Gdzie Diffrient Smart świeci, gdy zaczynasz pochylać się do tyłu do krzesła. Gdy to robisz, oparcie w naturalny sposób obraca się, a dolna część pleców naciska mocniej na Twoje plecy. W pozycji Diffrient od 25 do 100 idealne odchylenie, dolna część oparcia przesuwa się od średnio do średnio mocnego do mocnego.