Niezależnie od tego, czy jesteś pracodawcą czy pracownikiem, każdy chce, aby każda minuta pracy się liczyła i zakończyła na koniec dnia szczęśliwy, że osiągnął wszystko, co zaplanował. Niestety, łatwiej jest to powiedzieć niż zrobić. Niektóre dni jesteś produktywny, podczas gdy inne wydają się po prostu przejść z niczego, aby pokazać dla niego.

Tutaj, przyjrzymy się niektórym sposobom, w jaki można maksymalnie wykorzystać dni pracy:

Ułatwianie czasu ekranów

Siedząc cały dzień na komputerze, można zostawić oczy i mięśnie szyi obolałe i wyczerpane pod koniec dnia. Jest to powszechne schorzenie znane jako zespół komputerowego widzenia lub cyfrowe obciążenie oczu. Jest on spowodowany długotrwałą ekspozycją na niebieskie światło, które jest wysokoenergetycznym światłem emitowanym przez wyświetlacz komputera.

Na szczęście można zwiększyć komfort użytkowania ekranu poprzez zainstalowanie ochraniaczy na niebieskie światło lub noszenie okularów blokujących niebieskie światło. Będziesz mógł pracować bez przerw i zwiększać produktywność swoich dni roboczych.

Zarządzanie czasem

Wszyscy mamy 24 godziny na dobę i to, co robisz w tym czasie, jest tym, co robi różnicę. Jeśli zdajesz sobie sprawę, że w ciągu dnia robisz mało rzeczy, zrób audyt, aby dowiedzieć się, co tracisz swój czas. Gdy zidentyfikujesz złodzieja czasu, możesz wprowadzić wymagane zmiany.

Planowanie dnia to kolejny sposób na to, by każda minuta się liczyła. Zrób plan i przydziel każde zadanie w swoim czasie. To pomoże Ci zaoszczędzić czas, który mógłbyś poświęcić na zastanawianie się, z jakim zadaniem masz do czynienia w następnej kolejności, a także zmotywuje Cię do ukończenia jednego zadania, abyś mógł przejść do następnego.

W przypadku projektów roboczych należy opracować harmonogram, w którym różne zadania zostaną rozłożone w czasie, aby osiągnąć konkretne cele, a każdy z nich będzie miał swoje własne ramy czasowe. Dzięki temu zadania nie będą ze sobą sprzeczne i będziesz potrzebował więcej czasu na zakończenie projektu.

Prawo do jedzenia

Stosowanie zdrowej diety jest bardzo ważne dla zwiększenia produktywności w pracy. Artykuł opublikowany przez British Journal of Health Psychology ujawnił, że osoby, które jadły owoce i warzywa wykazywały większe poczucie celu i znaczenia w swojej pracy. Zdrowa dieta daje energię, zwiększa czujność, daje silną odporność, więc jesteś nieobecny mniej, zwiększa swoje zdrowie psychiczne i pomaga utrzymać zdrową wagę, dzięki czemu można łatwo wykonywać pracę fizyczną.

Zdrowa dieta składa się z białka, podstawowych posiłków skrobiowych, owoców i warzyw, dużo wody, mniej cukru, mniej tłuszczów nasyconych i mniej soli. Pamiętaj o regularnym spożywaniu posiłków.

Wykonywanie zadań w partiach

Wykonywanie niepowiązanych ze sobą zadań, jedno po drugim, zaburza Twoją koncentrację, więc w końcu zapóźnisz się, zanim naprawdę dostaniesz się do następnego zadania. Powrót do normy po przerwie może trwać nawet 25 minut, co ogranicza wydajność, jeśli cały ten czas jest stracony.

Łączenie powiązanych ze sobą zadań zaoszczędzi Ci wysiłku związanego z przełączaniem biegów z jednego zadania na drugie. Na przykład, możesz połączyć wszystkie zadania związane z komunikacją, takie jak rozmowy telefoniczne, e-maile i wiadomości, a także wszystkie zadania związane z pisaniem raportów i artykułów.

Prokrastynacja powoduje akumulację pracy, co może być bardzo stresujące. Przezwyciężenie zwłoki może wydawać się zniechęcającym wyzwaniem, ale można to zrobić. Pierwszym krokiem jest jasne określenie, czym jest to zadanie i zapisanie, jak zamierzasz je wykonać. Pomoże ci to zobaczyć, jak to zadanie jest wykonalne i zacząć je wykonywać. Następnie musisz przestać mówić sobie, że nie możesz tego zrobić i przeciwstawić się pozytywnym stwierdzeniom, że możesz to zrobić. Jeśli będziesz mówił sobie wystarczająco często, w końcu w to uwierzysz.

Kolejną rzeczą, którą musisz zrobić, to podzielić zadanie na małe, wykonalne kroki, biorąc pod uwagę wyzwania, które napotkasz i sposób, w jaki je pokonasz. Wreszcie, wytrwaj w zadaniu, nawet jeśli napotkasz zniechęcenie - aż do jego wykonania.

Rozważ zastosowanie powyższych zaleceń w praktyce, a staniesz się szczęśliwszym i bardziej wydajnym pracownikiem.

Swoje biuro wyposażysz tutaj: https://alibiuro.pl/