Sposób ustawienia stanowiska pracy wpływa na wydajność pracy, a nawet na zadowolenie z pracy. Znalezienie odpowiedniego rozwiązania dla Twojego biurka może usprawnić wydajność, zwiększyć pewność siebie i pomóc Ci poczuć się w pracy szczęśliwszym. Z drugiej strony, niezadowalająca konfiguracja może powodować frustrację, utrudniać wykonywanie zadań, a nawet mieć konsekwencje zdrowotne, jeśli ergonomia jest wystarczająco zła. Wielu pracowników cierpi na chroniczny ból pleców w wyniku źle zaprojektowanego ustawienia biurka.

Podstawka pod monitor może pomóc w osiągnięciu idealnej konfiguracji biurka, która odblokuje wydajność pracy i pomoże poczuć się bardziej komfortowo przy biurku.

Co to jest podstawka pod monitor?

Uchwyt na monitor jest mocnym, ale elastycznym, ergonomicznym ramieniem, które wspiera monitory. Podczas gdy tradycyjne stojaki na monitor utrzymują go w nieruchomej, zablokowanej pozycji, uchwyt na monitor umożliwia przesuwanie i regulację wysokości, kąta lub pozycji monitora. Jeśli masz dwa monitory, możesz użyć uchwytów do monitorów, aby znaleźć idealne ich rozmieszczenie, dzięki czemu są one łatwe do zobaczenia i wygodne do oglądania.

Korzyści płynące z używania uchwytów do monitorów

Uchwyty do monitorów pozwalają na dostosowanie ich rozmieszczenia, co ma wiele zalet dla komfortu, wydajności i nawyków pracy. Przeczytaj dalej, aby poznać sześć najważniejszych korzyści płynących z zastosowania uchwytu do monitorów.

1. Efektywność pracy
Jeśli nadal używasz tylko laptopa do wykonywania swojej pracy, prawdopodobnie marnujesz dużo czasu każdego dnia. Przełączanie się między wieloma różnymi oknami może być frustrujące, gdy próbujesz wykonać jedno proste zadanie. Dzięki uchwytowi na monitor możesz rozłożyć okna na dwa ekrany. Jeszcze lepiej jest mieć dwa uchwyty na monitory - dzięki trzem ekranom możesz uporządkować swoje okna i pliki tak, aby łatwo je było znaleźć, wyświetlić i edytować. Będziesz zaskoczony, jak dodanie uchwytu do monitora do biurka zwiększy wydajność pracy.

2. Zmniejszony ból szyi
Wszyscy doświadczyliśmy uczucia spędzania godzin przy biurku wchłanianych przez projekt, tylko po to, by rozwinąć bolesną cegiełkę w szyi. Ten dyskomfort można wyleczyć za pomocą uchwytu na monitor. Dzięki standardowej, nieruchomej podstawce pod monitor, Twój monitor utknął w określonej pozycji - i często jest to pozycja niewłaściwa dla Ciebie. Zbyt wysoka lub zbyt niska pozycja monitora powoduje, że szyja jest ustawiona pod niezręcznym kątem, aby ją obejrzeć.

Uchwyt na monitor pozwoli Ci dostosować wysokość, kąt i głębokość monitora do najbardziej ergonomicznej pozycji dla Twojego ciała. Aby znaleźć się we właściwej, ergonomicznej pozycji, należy patrzeć na monitor prosto w dół i w górę, a szyja powinna być zrelaksowana.

3. Zapobieganie odkształceniom oczu
Całodzienne gapienie się na ekran może powodować zmęczone, suche oczy - zwłaszcza jeśli jest to ekran zbyt blisko lub zbyt daleko od twarzy. Zapobiegaj chronicznemu zmęczeniu oczu, używając uchwytu do monitora w celu znalezienia właściwego ergonomicznego miejsca dla Twojego ekranu. Powinien on być oddalony od twarzy mniej więcej na długość ręki, przy czym górna część monitora powinna być lekko nachylona od Ciebie.

4. Sit-Stand Versatility
Jeśli posiadasz biurko z regulacją wysokości, jeszcze ważniejsze jest zastosowanie uchwytu na monitor. Idealna ergonomiczna pozycja monitora zmienia się niezależnie od tego, czy siedzisz, czy stoisz, więc jeśli masz nieruchomą podstawkę pod monitor, to przynajmniej przez połowę czasu będzie on w niewłaściwym miejscu. Dzięki uchwytowi na monitor można lekko regulować monitor za każdym razem, gdy podnosisz lub opuszczasz biurko, tak aby zawsze znajdował się w najbardziej komfortowej pozycji.

5. Zwiększona ostrość
Pracownicy uwielbiają konfigurację dwóch monitorów, ponieważ mogą rozłożyć swoją pracę na trzech ekranach. Tworzy to bardziej wciągającą stację roboczą, ograniczając pole widzenia poza ekranami i w ten sposób ograniczając rozpraszanie uwagi. Dzięki temu można łatwo skupić się na pracy - i łatwiej nawigować między różnymi plikami podczas pracy.

6. Poprawiona postawa
Siedzenie przy biurku z monitorem w niewłaściwej pozycji może prowadzić do tulenia się, pochylania do przodu i innych złych nawyków związanych z postawą ciała. Z czasem siedzenie z niewłaściwą postawą przez dłuższy czas może powodować przewlekłe problemy z plecami i stawami, które będą miały wpływ na Twoje zdrowie i mobilność poza biurem. Kiedy monitor, biurko i krzesło są ergonomicznie ustawione, siedzenie z właściwą postawą jest najbardziej bezwysiłkowe i naturalne - a korzyści z tego płynące są zauważalne od razu, z większym komfortem i zmniejszonym napięciem.

Kiedy jest ci niewygodnie, nawet nieświadomie, trudno się skupić. Poprawa postawy ciała nie tylko zapobiegnie problemom z kręgosłupem, ale sprawi, że będziesz szczęśliwszym, bardziej produktywnym pracownikiem!